Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

7 kritérií, podle kterých byste měla vybírat svatební šaty

Sonja Ćuková/10.1.2017
Vaše svatba se blíží a vy pořád nemáte vybrané šaty? Poradíme vám, podle čeho vybírat šaty tak, abyste si ušetřila spoustu času i nervů.

1. Ujasněte si, zda si chcete svatební šaty jen půjčit nebo si je necháte ušít. V tom druhém případě si ušetříte čas vynaložený na běhání po svatebních salónech.

2. Zvažte typ svojí postavy a podle toho si dopředu rozmyslete, jaký střih by slušel právě vaší postavě. Pokud máte silnější postavu, vyhněte se šatům s holými pažemi i příliš upnutým střihům, které by vaší postavě příliš nelichotily. Menší nevěsty by zase měly vybírat šaty, které jejich siluetu prodlouží.

3. Vzhled šatů se snažte sladit i s místem a stylem svatby. Jedná se o svatbu na zámku? Můžete si dovolit i výrazné krajkované šaty. Jde spíš o svatbu na statku? Potom se snažte šaty doladit spíš do boho stylu alespoň doplňky – květinami ve vlasech atp.

4. Vyvarujte se vybírání šatů, které sluší modelce na fotkách. Na vás mohou vypadat úplně jinak.

5. Přestože určitě řešíte hlavně vzhled šatů, popřemýšlejte trochu i nad jejich praktičností. Dlouhé vlečky vypadají krásně, ale bude se v takových šatech dát tančit? Lze vlečku alespoň připnout k šatům a tím ji zkrátit?

6. Dobře si rozmyslete i barvu šatů. Možná jste si odjakživa myslela, že chcete čistě bílé, ale pokud jste snědý typ, budou na vás mnohem lépe vypadat smetanové šaty. Nehledě na to, že nikdo nepozná, zda se jedná o opravdu bílé šaty nebo ne.

7. Dbejte při výběru šatů i na pohodlí. Jedině v šatech, ve který se budete také dobře cítit, budete i dobře vypadat. 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama