Přejít k hlavnímu obsahu

TÉMA: Bojíte se teroristického útoku?

Připravila: Ludmila Hamplová, foto: Pixabay/8.4.2017
A do kterých míst byste na dovolenou rozhodně v dnešní době nejezdili? Není nutné, aby se přirozené obavy proměnily v ochromující strach, který nás uvězní mezi čtyřmi stěnami našeho domova.

JAKUB JANDA, ZÁSTUPCE ŘEDITELE THINK-TANKU EVROPSKÉ HODNOTY

Vědomě nevyhledávám riziko, proto bych nejel do severoafrických zemí, jako je Egypt, Maroko, Tunis nebo Alžír. Tyto země jsou „první na ráně“. Při cestách do evropských měst se ale nebojím. Na cestování se dívám pragmaticky. Statisticky je mnohem pravděpodobnější, že zemřu při autonehodě, než že zemřu při teroristickém útoku.

 

SIMONA FISCHEROVÁ, PR MANAŽERKA CESTOVNÍ KANCELÁŘE FISCHER

Lidé přirozeně cítí obavy, nicméně jde o ojedinělé útoky. Nelze zůstávat v nejistotě, která země bude další na řadě, a nikam nejezdit. Váhala bych před cestou do zemí, kde se zrovna válčí nebo jsou jinak rizikové, ale cestování do tradičních a ověřených destinací v Evropě mi připadá bezpečné. Při cestování je třeba dbát vyšší obezřetnosti a sledovat doporučení, které pravidelně vydává MZV ČR.

 

LENKA KLICPEROVÁ, NOVINÁŘKA, FOTOGRAFKA A CESTOVATELKA

Teroristické útoky tu byly a budou a dá se jim zabránit jen velmi obtížně, zejména v dnešním globalizovaném světě. Teroristický útok se dnes může stát v kterémkoliv místě na světě, i tam, kde žijeme, ani nemusíme nikam jezdit. Máme se snad kvůli tomu opevnit doma ve sklepě? Pobývala jsem ve městech, která jsou označovaná za jedny z nejnebezpečnějších – Kábul, Bagdád nebo africká velkoměsta. I když se snažíte dodržovat bezpečnostní pravidla, stejně je to spíš otázka štěstí nebo smůly.

 

GITA ZENKNEROVÁ, POLITOLOŽKA A KOORDINÁTORKA V CENTRU ISCARE IVF PRAHA

Člověk musí být ostražitý a nejezdit hlavně tam, kam to ministerstvo zahraničních věcí nedoporučuje. To se dá snadno ověřit na webu. Využívám službu DROZD, která umožňuje registrovat se při cestách do zahraničí. Systém rozesílá e-maily a SMS všem zaregistrova- ným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí, a tím jim poskytuje důležité informace nebo je včas varuje před hrozícím nebezpečím. Část mé rodiny žije v Bruselu a ve Španělsku, takže za nimi budu cestovat dál.

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama