Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

SEZNAMTE SE: Jessica Chastain

Foto: Getty Images/20.2.2018
Herečka a současná tvář nového parfému Woman od Ralpha Laurena mluví o svém oblíbeném seriálovém maratonu, o své nejlepší kariérní volbě a o tom, proč ji nikdy neuvidíte na kolečkových bruslích.

1. Kdybych nebyla herečka, byla bych: Učitelkou. Líbí se mi představa, že bych pracovala s dětmi a byla bych schopná jim pomoct s artikulací jejich myšlenek a s tím, aby se lépe vyjádřily.

2. Nejlepší kariérní rada, kterou jsem dostala: Nehonit se za penězmi, ale za vzděláním.

3. Tři vlastnosti, které mě dostaly až sem: Jsme hloubavá, těší mě spolupráce s ostatními a zajímají mě lidé, kteří se ode mě liší.

4. Moment, kdy jsem měla pocit, že jsem to dokázala: Po (filmu) 30 minut po půlnoci. Zmocnil se mě ten pocit finanční stability, kterou jsem do svého života nezažila.

5. Druh práce, kterou bych dělala zadarmo: Práce se zvířaty.

6. Nejoblíbenější výhoda mé práce: Móda. Je skvělé mít možnost pracovat s návrháři a pomáhat jim s realizací jejich vizí.

7. Nejhorší nástraha mé práce: Když vám lidé přestanou říkat ne — je to moment kdy všechno začne jít z kopce.

8. Změna, kterou bych chtěla vidět ve své branži: Konec strachu z žen ve vlivných pozicích.

9. Koho obdivuju a proč: Svoji matku. Protože jako svobodná matka vychovala tři děti. To je pravděpodobně nejtěžší práce, která tady je.

10. Poslední seriál, který jsem zhlédla naráz: The Crown [Netflix], protože je to příběh ženské moci a jejím úsilím navigovat vztah bez toho, aby demaskulinovala svého manžela.

11. Kniha, která ve mně zanechala hluboký dojem: Furious Love: Elizabeth Taylor, Richard Burton, and the Marriage of the Century, jedná se o kolekci písemné korespondence mezi Taylorovou a Burtonem. Pro mě to bylo více o tom, co bych od vztahu nechtěla než bych usilovala.

12. Film s nejlepším koncem: Šestý smysl.

13. Na seznamu věcí, které bych chtěla udělat: Jet na Safari do Afriky.

14. Oblíbený koktejl: Bellini.

15. Můj ideální den by začal: Za zvuku ptačího zpěvu.

16. Můj ideální den by skončil: Krásným západem slunce.

17. Co by si žena měla aspoň jednou zažít: Jít do restaurace a mít večeři sama se sebou.

18. Jedna věc v čem jsem mimořádně dobrá: V herectví. Všichni bychom si měli říct, že jsme dobří v tom co děláme — je to důležité. 

19. Jedna věc, v čem jsem mimořádně špatná: Bruslení na kolečkových bruslích.

20. Superhrdinská schopnost, kterou bych chtěla mít: Zastavit se, jít zpátky nebo přetáčet čas jako videorekordér. Zastavila bych čas, abych byla schopna vidět všechno kolem sebe a byla skutečně přítomná.

21. Rada do vztahu pro mé mladší já: Pokud si myslíš, že tě podvádí, tak tě pravděpodobně podvádí.

22. Nejtrýznivější kariérní volba, kterou jsem kdy učinila: Nikdy jsem takovou volbu ještě neudělala!

23. Nejlehčí kariérní volba, kterou jsem kdy učinila: Že jsem řekla “ano” režisérovi Terrenci Malikovi na jeho scénář Strom Života.

24. Jak jsem si vydělala svůj první dolar: Pravděpodobně stánkem na citronovou limonádu.

25. Jak si pročistím hlavu po mizerném dni: Napustím si vanu. 

26. Jak bude vypadat moje kariéra za pět let: Doufám, že vytvořím více příležitostí pro ženy v branži. Je to jedna z mých velkých vášní. 

27. Nejbláznivější věc, kterou jsem udělala kvůli lásce: Jsem velmi stydlivá, takže veřejné projevy náklonnosti nejsou nic pro mě. Myslím si, že láska je intimní a jakmile se stane veřejnou záležitostí, tak jde spíše o to upoutat pozornost než být být sám sebou. 

28. Něco co jsem nedávno udělala pro sebe, protože proč ne: Nechala jsem svůj telefon doma a šla jsem se projít po venkově. Je to něco co dělám často, když mám úzkost. Je důležité být čas od času bez telefonu. Je to nejlepší věc, co pro sebe můžete udělat.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole