Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

PŘÍBĚH: Jeptišky, které pěstují marihuanu!

Christine van Deemter/6.9.2016
V rozpálené Kalifornii dvě samozvané jeptišky  Sestry z údolí – věří v to, že Bůh dal lidem právo na marihuanu. A ony ji pak mají z boží vůle prodávat.

Dvě feministické jeptišky, které pěstují marihuanu. To zrovna není klasický klášterní výjev. Sestra Kate a sestra Darcy mají  ke steoreotypní představě o jeptiškách daleko. Tak za prvé, nejsou to opravdové řeholnice, nepatří totiž k žádnému řádu. Nežijí ani v klášteře, nesložily slib chudoby, čistoty a poslušnosti. Namísto toho Sestry z údolí, jak jim místní říkají, následují vlastní víru, že konopí uzdravuje. Pěstují marihuanu v garáži domu v kalifornském Mercedu a z kontroverzní rostliny připravují léčivé masti a tinktury, které pak prodávají on-line. Jejich produkty sice neobsahují THC, ale jsou bohaté na cannabidiol, látku, která je ceněna pro mnoho svých léčivých vlastností, byť  nebyly nikdy potvrzeny věděckým výzkumem. I tak jsou využívány k léčbě záchvatů, úzkosti, psychózy a rakoviny. 

Do klasického vydělávání peněz má tahle činnost daleko. Přesto, nebo možná právě proto, jsou sestry hluboce spirituální. Sklizeň řídí podle lunárních cyklů a během vaření se modlí. Zároveň se staly vegankami, činí se i v ochraně životního prostředí, zajímají se o politiku a jsou feministky. "Myslíme, že rostlina je posvátná, darovala nám ji Matka příroda," řekla sestra Kate v rozhovoru pro The Guardian. "Ženy mohou tenhle průmysl změnit. Namísto návykové látky budou produkovat léčiva." Šestapadesátiletá liberálně smýšlející sestra Kate (vlastním jménem Christine Meeusen) byla a stále je pobouřená finanční krizí, která se rozpoutala v roce 2008. Navíc je věrnou podporovatelkou (nyní už neúspěšného pozn. autora) demokratického kandidáta na prezidenta Spojených států Bernieho Sanderse. 

Celý článek najdete v naší zářijové Marie Claire.

Foto: Shaughn a John

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama