Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Prague Pride 2017: Nejteplejší týden v roce začíná 7. srpna

3.8.2017
K pražskému létu již neodmyslitelně patří festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender (LGBT) tematiku. Všichni jste vítáni!

Nejteplejší týden v roce začíná v pondělí 7. srpna v 18:00, kdy se otevřou brány Pride Village na Střeleckém ostrově. Na zahajovacím koncertě vystoupí romská kapela Terne Čhave, slovenská písničkářka Katarzia, rapperka Sharkass nebo balkánské disco Cirkus Brothers. Celý ostrov rozhoupe artistická skupina Létající cirkus, kterou uvidíte na zemi i ve vzduchu. Prague Pride je největší akcí letních prázdnin v Praze a jeho zahájení si nesmíte nechat ujít. V pondělí na Střeláku nejenže potkáte zajímavé lidi, ale zároveň podpoříte otevřenou společnost a respekt k odlišnostem.

Duhový program v Pride Village poběží celý týden. Přijďte na sportovní odpoledne, dětský den nebo DIY odpoledne. Ve čtvrtek večer se o zábavu postarají hvězdy české travesti Chi Chi Tornado nebo Vlasta Wild a přijede i britská umělkyně Kara Van-Park, která rozbalí mix světových hitů a jejich českých cover verzí. Nejnašlapanějším dnem Pride Village bude pátek věnovaný tematice HIV, kdy ve 20 hod zahraje Thom Artway a od 21 hod zatančí Jana Vrána při světové premiéře vizuálně-tanečního představení BLACK&WHITE.

Nejznámější součástí festivalu Prague Pride je sobotní průvod Prahou. Letos je sraz účastníků a účastnic 12. srpna v 11:30 ve spodní části Václavského náměstí. Trasa průvodu vede opět na Letnou, kde bude čekat odpoledne plné hudby, dobrého jídla a pití a stánků LGBT neziskovek. Sestavte si barevný kostým a přidejte se k průvodu. Anebo své teplé přátele přijďte podpořit alespoň máváním z chodníku. Průvod Prague Pride je zde, aby oslavil rozmanitost a radost ze života.

A co v neděli? Přijďte na Střelecký ostrov na Pride Piknik. Ochutnáte skvělé burgery, sushi, lahodnou zmrzlinu, svěží víno i voňavou kávu. Na břehu řeky ve stínu stromů chutná opravdu nejlíp.

Informace o festivalu najdete na www.praguepride.cz nebo v mobilní aplikaci CONVENE Prague Pride.

Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole