Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MFF Karlovy Vary 2017: Den třetí

Foto a text: Alexandra Laňková/6.7.2017

Celý den se nesl v „duchu“ snímku Přízrak, který přijela představit čtyřčlenná delegace ve složení režiséra filmu Davida Loweryho, producentů Toby Halbrookse a Jamese M. Johnstona, a v neposlední řadě hlavního herce Casey Afflecka. Jako první se konala tisková konference, kde z řad novinářů padly otázky týkající se získání Oscara za nejlepšího herce a samozřejmě i na Affleckův vztah s jeho starším bratrem Benem.

Po tiskové konferenci se delegace přemístila do Velkého sálu hotelu Thermal, kde se k nim přidala ještě kostymérka filmu Annell Brodeur a zahájili tak evropskou premiéru. Po promítnutí snímku následovalo oblíbené KVIFF Talk – Setkání s tvůrci, na které nadšenci čekali ve frontě už dobrou hodinu a půl dopředu.

Na začátku festivalu bylo oznámeno, že v neděli večer uvede americká herečka a producentka Uma Thurman oba dva díly, nebojím se říci nyní už kultovního, filmu Kill Bill. A aby ten čas rychleji utíkal, mohli si návštěvníci krátit chvíli v Domě České televize při koncertu kapely Kláry Vytiskové Klara & The Pop. Ve stejnou dobu dorazila ke Grandhotelu Pupp italská herečka Jasmine Trinca, která přijela uvést film Fortunata režiséra Sergia Castellitta, ve kterém ztvárňuje hlavní roli.

Jak se blížila doba slavnostního uvedení, davy lidí zamířily do letního kina, kde k němu mělo dojít. Míst bylo dost a tak si každý mohl pohodlně užít přivítání herečky a následně i samotné promítání. 

FOTO: KVIFF 2017 - Den třetí

 

Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole