Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MFF Karlovy Vary 2017: Den šestý

Foto a text: Alexandra Laňková/8.7.2017

Festival se pomalu blíží ke svému konci. To ale neznamená, že by se program nějak tenčil. Filmy stále běží. Tiskových konferencí je taky dost. Jedna z nich byla například ke snímku Křižáček (adaptace básně Jaroslava Vrchlického) režiséra Václava Kadrnky, který je také v sekci Hlavní soutěže. Přítomni a připraveni k zodpovídání dotazů zvídavých novinářů byli kromě režiséra herci Karel Roden a Aleš Bílík, kostýmní výtvarnice Katarína Štrbová Bieliková a kameraman Jan Baset Střítežský.

Jestli je o něco veliký zájem, tak jsou to besedy s tvůrci, které pořádá Dům České televize. Jak je z fotek vidět, prostor určený k natáčení a pro diváky praská ve švech. Kdo si chce sednout, musí přijít s řádným předstihem. Pořadatelé musí s lítostí všem nově příchozím sdělit, že jediná zbývající možnost jak besedu sledovat, je dole na velkoplošné obrazovce. Někteří chápou, jiní se rozčilují. Nicméně někteří vynalézaví a nenápadní se do prostoru zvládnou dostat. Jestli mají hostesky za něco můj velký obdiv, je to za to, s jakým klidem zvládají jedince, kteří někdy nejsou schopni pochopit, že existuje něco jako omezená kapacita.

Určitě si teď kladete otázku, jaký štáb měl na svědomí takový rozruch. Nebudu vás napínat déle než je nutné. Byli to tvůrci nové trilogie zvané Zahradnictví pánů Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Přítomni byli herci Ondřej Sokol a Martin Finger, herečky Lenka Krobotová a Sabina Remundová a Helena Uldrichová z Filmového centra ČT. Pověděli na jakém pozadí se děj, který vychází z příběhu rodiny Petra Jarchovského, odehrává. Padl dotaz na nejtěžší okamžiky natáčení, jak náročné byly přípravy herců na své role a také na to, zda budou někdy promítány všechny tři snímky naráz. Tím se debata nachýlila ke konci a návštěvníci si mohli dojít pro autogramy či fotky se svými hereckými idoly. Tím pádem jsem se mohla zvednout a přesunout se jen o pár budov dál do pomyslného ráje jménem Elle Beauty Lounge, který se nachází v hotelu Quisisana Palace. Sem jsou zvány filmově hvězdy, jiné celebrity a osobnosti známé z veřejného života. Osobnosti s pozváním do těchto prostor jsou k dispozici tři patra. V tom prvním je možné nechat se profesionálně nalíčit, udělat si manikúru nebo svěřit své vlasy do péče těch nejzkušenějších kadeřnic. Pro pány je tu zastoupení barber shopu Gentlemen Brothers. Druhé patro nese označení „casual fashion“ a je zde móda od značek F&F, Lindex, Nike, Aldo nebo doplňky Komono & Ucon Acrobatics. Při vstupu do třetího patra vás pak okouzlí róby a doplňky určené pro červený koberec od značek Tous a Alizé.

Příchozím je po celou dobu k mání občerstvení, šampaňské, míchané alkoholické i nealkoholické koktejly a voda. Nechybí ani chutná káva, která je v zastoupení společnosti Nespresso a jejichž hostesky kávu vždy rychle připraví a ještě vás potěší milým úsměvem. Tento den je posledním před vyhlášenou party pod záštitou šampaňského Moët a Chandon. Proto je tu možné cítit trochu napjatější atmosféru, jak se dolaďují poslední estetické detaily. Letošním tématem je světlo a vy se už v dalším příspěvku můžete těšit, jak se se zadáním známé tváře popraly…

Foto: MFF Karlovy Vary 2017 - Den šestý

Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole