Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MFF Karlovy Vary 2017: Den první

Foto a text: Alexandra Laňková/2.7.2017
Jak vypadala atmosféra během prvního dne filmového festivalu v Karlových Varech? 

Hned při příjezdu do města jde z lidí vycítit nedočkavost a očekávání, která mají od letošního 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Festival lákal na hvězdy světového formátu a tento svůj slib také dodržel. Všichni si prochází lázeňské město a netrpělivě čekají, až bude čas přesunout se před hotel Thermal a začít vyhlížet ony slíbené, známé tváře. Naštěstí, čas jako by zde plynul jinak než jinde. Mnohem rychleji. Člověk se ani nestačí nadát a už je pátá odpolední a k červenému koberci před hotelem Thermal přijíždí limuzíny značky BMW a přiváží první hvězdy.

Prvním příchozím je prezident filmového festivalu, Jiří Bartoška. Po něm pak následují české herečky. Například Jitka Čvančarová, Jana Plodková, Martha a Klára Issovy, Jenovéfa Boková či Anna Fialová nebo Zuzana Stivínová. Nechybí ani modelky Karolina Kurková nebo Daniela Peštová s manželem Palem Haberou. A jak čas postupuje, přichází na všemi tak očekávaný příjezd Caseyho Afflecka, čerstvého držitele hereckého Oscara za nezávislé drama Místo u moře. Přijízdí také americká herečka a producentka Uma Thurman, která po pozdravu s fanoušky a novináři převezala na následném zahajovacím ceremoniálu Cenu prezidenta festivalu.

Zahajovacím snímkem maratonu několika set projekcí je romantická komedie Pěkně blbě amerického režiséra Michaela Showaltera, v hlavních rolích s Kumailem Nanjianim a Zoe Kazan. Další hvězdou zahájení je hudební skladatel James Newton Howard, který převezal Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii. Ten taky ve 22,45 před hotelem Thermal sám osobně řídil Český národní symfonický orchestr, který ve světové premiéře zahrál hudbu z filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Poté, co jím dirigovaná skladba dozněla, převzal taktovku Carl Davis a následovaly všemi známé melodie z filmů o agentu Jamesi Bondovi. A zatímco si herecké a jiné hvězdy užívají zahajovacího večírku, pro návštěvníky je přichystán dech beroucí ohňostroj, který je krásným zakončením tak dlouho očekávaného dne. 

FOTO: KVIFF 2017 - Den první

 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama