Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MFF Karlovy Vary 2017: Den pátý

Foto a text: Alexandra Laňková/8.7.2017

Některé dny se nesou v klidnějším duchu, a přesně k takovým patřil i ten dnešní. Návštěvníci se rozkoukali, vědí kde co je a plnými doušky si užívají festivalovou atmosféru. Při čekání ve frontách na promítání nebo na setkání s tvůrci se vytvářejí nové známosti. Lidé si sdělují své zážitky a pocity z filmů. Silný dojem v některých zanechal nepochybně snímek Dobrý časy bratrů Joshe a Bennyho Safdiových, nezávislých newyorských filmařů, kteří vyrůstali v Queensu a na Manhattanu. Filmy začali točit už v mládí a velkou podporou jim byl jejich otec. Vystudovali Fakultu komunikace na Bostonské univerzitě, kde ještě s Alexem Kalmanem spoluzaložili tvůrčí kolektiv Red Bucket Films. Snímek Dobrý časy je postaven na vyobrazení bratrské lásky mezi bratry Conniem (Robert Pattinson) a Nickem (Benny Safdie), který je o trochu pomalejší. Silný příběh s prvky kriminálky, ale i grotesky. Connie přemluvil svého bratra k přepadení banky. Skoro se to podařilo, jenže co by to bylo za kriminálku, kdyby šlo od začátku všechno jako po másle. Věci se zkomplikují a nepříliš rychle reagující Nick končí v rukou policie. Zatímco se Connie snaží sehnat peníze na kauci, ukazuje se, že existují i jiné cesty, jak dostat bratra z kriminálu. Začne spřádat plán a nezastavuje se před sebekrkolomnější akcí na bratrovu záchranu. Robert Pattinson prošel od dob Harryho Pottera a ságy Stmívání obrovskou změnou, herecky vyspěl a v této roli z něj vyzařuje nevídané charisma a šarm. A to i přes peroxidově žlutou kštici, kterou si v rámci krytí spáchal na hlavě.

Pro fanoušky české tvorby musí být program Domu České televize jako ráj na zemi. Každý den se zde konají zajímavé besedy s tvůrci, v jejichž průběhu se může kdokoli na cokoli zeptat. Dnes se v něm konaly besedy k filmům Hastrman (podle předlohy Miloše Urbana) s režisérem Ondřejem Havelkou, hlavními představiteli Simonou Zmrzlou a Karlem Dobrým a také s producentem Čestmírem Kopeckým. Další besedou byl takzvaný „Čaj o třetí“ k filmu Křižáček s režisérem Václavem Kadrnkou, kameramanem Janem Basetem Střítežským, herci Janou Oľhovou a Alešem Bílíkem a kostýmní výtvarnicí Katarínou Štrbovou Bielikovou.

Po čaji následovala projekce dokumentu „Nechte zpívat Mišíka“ a na něj pak navázala poslední beseda dnešního dne. Program Domu České televize byl zakončen koncertem kapely Circus Brothers, který začal o půl osmé a přítomné osazenstvo příjemně naladil na nadcházející večer.

Foto: KVIFF 2017 - Den pátý

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama