Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MFF Karlovy Vary 2017: Den čtvrtý

Foto a text: Alexandra Laňková/7.7.2017

Italské melodrama Fortunata, vytvořené tvůrčím duem Sergiem Castellittem (režisér) a Margaret Mazzantiniovou, přijela do Karlových Varů uvést představitelka hlavní role Jasmine Trinca. Herečka, která na letošním festivalu v Cannes získala cenu pro nejlepší herecký výkon. Slavnostní uvedení začínalo v půl dvanácté dopoledne ve Velkém sále. Z Jasmine sálalo nadšení a ve svém projevu obecenstvu řekla, jak je vděčná a překvapená z toho, kolik lidí v takovou brzkou hodinu přišlo. Zmínila také to, že hrát Fortunatu byla ohromná výzva. Film je příběhem kadeřnice, svobodné matky, která žije na římském předměstí se svou dcerou a chystá se hodit za hlavu neustálé obcházení svých zákaznic po domech a hodlá si otevřít vlastní salon. Fortunata překypuje energií a temperamentem, kdežto Jasmine je spíše klidná a tichá.

Po skončení filmu se ani nevyplatilo vzdalovat se ze sálu, protože následovalo předání Křišťálových glóbů významnému britskému režisérovi Kenu Loachovi a skotskému scénáristovi Paulu Lavertymu. Glóby získali za mimořádný přínos světové kinematografii. Společnou prací vytvořili dvanáct celovečerních snímků a dva krátké. Ve Velkém sále uvedli Sladkých šestnáct let, snímek z roku 2002. Odehrává se v Glasgow, ve městě, ze kterého pochází i sám scénárista. Skotský původ je znát na jeho přízvuku a při své řeči na předávání zavtipkoval, že kolikrát přemýšlí nad tím, kolik vět mu Keen Loach za posledních dvacet let vůbec rozuměl a že možná proto jejich spolupráce trvá tak dlouho.  Režisér ocenil rozhodnutí festivalu ocenit oba dva tvůrce, protože tvorba filmu je vždy o spolupráci a úspěchu se dosahuje v týmu. A proto, když v titulcích uvidíte „film by“, můžete si být jistí, že dotyčný má velké ego.

Od pěti hodin odpoledne se v Domu České televize konala beseda k novému seriálu Marie Terezie s tvůrci a představiteli hlavních rolí. 

Foto: KVIFF 2017 - Den čtvrtý

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama