Přejít k hlavnímu obsahu

Když internetoví superhrdinové zasahují #LoveArmyFor Somalia

Text: Nga Luongová, foto: GoFundMe/23.3.2017
Internetoví influenceři spojili své síly a díky svým věrným sledovatelům brzy pomohou Somálsku uklidnit vlny hladomoru.

Francouzský komik známý především ze Snapchatu a z již zaniklé aplikace Vine, Jérôme Jarre, nedávno poslal do světa video, ve kterém upozornil na hladomor v Somálsku (více než polovina obyvatel momentálně nemá k dispozici životu postačující přísun potravy), o kterém se donedávna v médiích příliš nemluvilo. Požádal tedy své sledující, aby darovali peníze přes fundrasingovou stránku GoFundMe na pořízení zásob jídla i vody pro somálské obyvatele, a aby také šířili tuto informaci přes sociální média. Zároveň se obrátil na Turkish Airlines, aby mu poskytla letadlo do Somálska, jelikož je to jediná aerolinka na světě, která tam lítá. O pár hodin později se ozvaly internetové osobnosti jako je vlogger a filmař Casey Neistat, kterého na Youtubu sleduje více než 6 milionů lidí nebo mexický komik Juanpa Zurita. Do projektu se zapojil také herec Ben Stiller s jeho neziskovou organizací The Stiller foundation.

Aerolinka Turkish Airlines se okamžitě ozvala a přijala prosbu - 27.3. plánuje vyslat letadlo se šedesátitunovým nákladem speciální dětské výživy Plumy‘nut. Základní potraviny jako je rýže, mouka, cukr a rostlinný olej se nakoupí přímo v Somálsku, aby se mohlo podpořit místní hospodářství.

Influenceři původně plánovali sehnat 1 milion dolarů během 10 dnů. Nakonec se jim podařilo dosáhnout cíle za necelých 19 hodin. Částka se dokonce zdvojnásobila. Akce není jednorázová – před pár dny Jarre opět vyzval své sledující, aby přes hashtag #NominatedForSomalia zvolili tři přátelé, kteří by byli schopni darovat další peníze. 

Kampaň #LoveArmyForSomalia je perfektním příkladem toho, jak využívají internetové hvězdy a jiné známé osobnosti svou moc pro záchranu lidských životů. 

Image and video hosting by TinyPic

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama