Přejít k hlavnímu obsahu

Z manufaktury LUSH: Jak se vyrábí čerstvá kosmetika?

Text: Nga Luongová, foto: PR, soukromý archív/31.7.2017
Vyrazili jsme do Düsseldorfu, kde jsme navštívili manufakturu LUSH. Tam jsme na vlastní oči viděli a dokonce jsme si vyzkoušeli, jak se vyrábí vaše oblíbené produkty.

Do Düsseldorfu jsme se vypravili s Lushem na jeden den, během kterého jsme si prošli jednotlivé etapy výroby produktů, které můžete dnes sehnat téměř kdekoliv na světě.

Tato značka vznikla na jihu Anglie v roce 1995 a postupem času se stala populární díky svým zásadám a projektům, s nimiž mění společnost. Mezi hlavní zásady patří například to, že jejich produkty jsou 100% vegeteriánské, jsou vyráběny ručně z čerstvých a fair trade ingrediencí. Kromě složení si Lush dává pozor i na balení - když vypotřebujete 5 Lush produktů v černém kelímku, můžete čisté nádobky donést zpět do obchodu a výměnou získáte čerstvou pleťovou masku. Kelímky jsou v dorsetském Lush Green Hub v Anglii důkladně umyty, roztaveny a znovu zformovány v nové černé kelímky. Navíc 35% věcí v kamenném obchodě nemá obal. Lush je také jedna z prvních velkých společností, která aktivně bojuje proti testování na zvířatech.

Nejprve nám byly představeny novinky - velkými hity jsou dvě nové koupelové bomby. Jedna se jmenuje Metamorphosis a druhá Think Pink. Byl nám také připomenut projekt Charity pot, který nás zaujal díky tomu, že z každého prodaného kelímku putuje 100 % ceny (bez DPH) k drobným lokálním organizacím. Kelímek obsahuje všestranný krém do každé domácnosti.

Po prezentaci jsme zavítali do manufaktury, kde jsme se potkali s výrobci mýdel, koupelových bomb, šampuků a kosmetiky. Sami jsme si vyzkoušeli tvarování bubble baru The Comforter, a po této zkušenosti musím říct, že to není vůbec jednoduchá práce! Hned na to jsme prošli kolem stolů, kde se pracovalo s tabulkami henny a stavili jsme se v místnosti, kde se vyrábí tekuté parfémy a dekorativní kosmetika. Tam jsme sledovali jsme vaření rtěnek Lip Tint v odstínu Sun Kissed. Přesunuli jsme se do části, kde se vaří mýdla, která vám v prodejně nakrájí podle vašich potřeb. Ve třech velkých kotlích bublal voňavý a extrémně rozžhavený vosk.

Pokračovali jsme do jiné budovy, ve které se vyráběly čerstvé masky na obličej. Prošli jsme chladícími místnostmi a přesvědčili jsme se na vlastní oči, že veškeré ingredience jsou z čerstvého ovoce, zeleniny, bylinek a koření. Čekal na nás stůl s ovocem a ukázka výroby jedné z masek - Cosmetic Warrior. Ta obsahuje kuličky hroznového vína, česnek, vajíčka a mnoho dalších prospěšných látek pro vaši pleť .

Dále jsme si vyzkoušely tvarovat koupelové bomby Intergalactic. Veškeré barvy, které se do bomb přidávají, jsou získané z přírody. Dokonce i neonově žlutá, růžová nebo oranžová. Do některých produktů se přidávají třpytky, vzpomeňme si na Love Soap z kampaně #GayIsOk prosazující práva celosvětové LGBT komunity.

Celá prohlídka manufaktury Lush skončila balením dárkových balíčků. I když se to na první pohled zdá jako hračka, je potřeba mít šikovné a rychlé ručičky, se kterými dokážete zabalit denně několik stovek krabic s voňavým překvapením.

FOTO: Z manufaktury LUSH

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama