Přejít k hlavnímu obsahu

Vytvořme společně s Lushem lesní domov pro orangutany

23.11.2017
Od 24. listopadu bude Lush prodávat speciální limitované mýdlo Orangutan, jehož výtěžek z prodeje poputuje Sumatran Orangutan Society na zakoupení 50 hektarů palmové plantáže za účelem její regenerace a přeměny zpět na les, který dá orangutanům prostor k životu.

#SOSsumatra-kampaň začne 24.11.2017 na Černý pátek a bude se snažit zvýšit povědomí o tom, jak nebezpečný je dopad odlesňování na orangutany. Tohoto mýdla existuje pouze 14 600 kusů, což je stejné množství, jako je zbývajících orangutanů sumaterských žijících ve volné přírodě. Až zmizí, zmizí navždy!

SOS- ředitelka Helen Buckland: „Ztráta habitatu je pro orangutany tou nejvyšší hrozbou, kterou musíme řešit, abychom zajistili jejich přežití. Sumaterské lesy už po dekády neustále mizí, díky čemuž jsou orangutani a mnoho dalších druhů na pokraji vyhynutí.“

Hlavní nákupčí Simon Constantine vysvětluje, proč se Lush rozhodl ke spolupráci s SOS. Říká: „Byli to právě lidé ze Sumatran Orangutan Society, kdo si první udělal čas ukázat mi z první ruky dopad, které naše suroviny mají na Sumatru. Tehdy jsme se zavázali k tomu, že změníme způsob, jakým Lush funguje (například jsme odstranili palmový olej z naší mýdlové báze a glycerinu), a že se budeme snažit napravit škody, které byly způsobeny.
Myslím, že to byl zlomový bod pro to, abychom si uvědomili, že nejde už jen jít cestou nejmenšího zla, ale je potřeba zavázat se k řešení problémů, které palmový olej i další ingredience způsobují. Za dobu svého působení jsem se nesetkal s organizací, která tak efektivně nalézá skutečná řešení a za pouhých 10 let zalesnila 500 akrů deštného pralesa, který byl kdysi nelegální palmovou plantáží. Proto jsou SOS a její partneři ve své práci tak působiví."

Mýdlo Orangutan (250 Kč za ks) s pomeranči, pačuli a bází z extra panenského kokosového oleje, bude dostupné online a ve všech evropských obchodech. 

Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole
Reklama
Reklama