Přejít k hlavnímu obsahu

Nekonečná síla superovoce

31.7.2017
Pojem superovoce může být pro mnohé novinkou. Seznamte se s několika druhy ovoce, které jsou výjimečné nejen pro vaše chuťové buňky, ale také pro vaše tělo.

Na začátek se podívejme na výjimečné vlastnosti granátového jablka, jichž využívají lidé už od starověku. Toto ovoce je zajímavé nejen svým vzhledem, ale také vysokým obsahem antioxidantů, posilujících proteinů, ovocných kyselin, a dále svou zvláčňující schopností, díky čemuž jsou jeho výtažky často zařazeny jako jedna z ingrediencí zkrášlujících přípravků na pleť a vlasy.

Indický angrešt, také nazývaný amla, je strom, jehož plody se používají k výrobě amla oleje, hojně využívaného indickou medicínou. Ten vzniká procesem sušení plodů, které jsou následně rozdrceny na jemný prášek a nakonec smíchány s rostlinným olejem. Kromě pozitivních účinků na lidské tělo je tradičně využíván také k podpoře růstu vlasů.

Dalším druhem superovoce, těšícím se popularitě po celém světě na základě svých příznivých účinků na zdraví člověka, je avokádo. Tento zelený plod máslovité chuti je základem mnoha zdravých receptů a speciální úpravou se z něj dá získat také olej bohatý na živiny a vitamíny, vhodný k použití jak v kuchyni, při přípravě výživných pokrmů, tak i jako součást každodenní kosmetické rutiny. Jeho regenerační a hydratační účinky jistě oceníte při péči o suchou pokožku těla a suché vlasy, stejně tak jako Aztékové, kteří avokádový olej využívali už před stovkami let.

Když se řekne máslovník africký, málokdo si tento zázračný strom spojí s dalším zástupcem superovoce, známým jako bambucké máslo. Právě z Afriky pochází tuhá žlutá pasta získávaná ze skořápek ořechů máslovníku afrického, jejíž složení je bohaté na esenciální mastné kyseliny a celou škálu vitamínů. Bambucké máslo se tradičně používá k výrobě čokolády nebo jako přísada do pečení, dokáže však také zklidnit podrážděnou a vysušenou pokožku a je vhodné jako příměs vlasové kosmetiky určené k péči o suché dehydrované a nezkrotné vlasy.

Novinkou v oblasti superovocí jsou fialovo-modré bobule s jedinečnou chutí a zřetelně čokoládovou vůní známé jako acai, dokonalé k přípravě zdravých snídaní. Svým vzhledem a vysokým obsahem antioxidantů připomínají borůvky, navíc se výtažky z acai mohou pochlubit skvělou schopností zvýraznit barvu, čehož bývá často využíváno ve vlasové kosmetice.

Jablko, jedno z nejběžnějších druhů ovoce, které se v naší krajině nejen pěstuje, ale také hojně konzumuje, je zářným příkladem zdravé pochoutky s vlastnostmi superovoce. Kromě své jedinečné chuti nabízí také velké množství vitamínů a působí tak blahodárně pro lidské tělo. Výtažky z jablka jsou mimo jiné, díky zpevňujícím schopnostem, skvělým pomocníkem v péči o oslabené vlasy.

Pokud i vy chcete na vlastní kůži poznat pozitivní účinky superovoce, neváhejte vyzkoušet novou renovovanou řadu vlasové kosmetiky Fructis od Garnier. Ta obsahuje různé druhy šamponů, balzámů a masek na vlasy obohacených o výtažky ze superovoce, ale také doplňující péči jako jsou zázračné oleje, sérum či vyživující krém. To vše navíc v novém recyklovaném a recyklovatelném super obalu!

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama