Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MASTERCLASS: Jak si získat srdce šéfa

Text: Alžběta Houzarová, mentoringový program Odyssey, foto: Getty Images/25.9.2017

MŮJ ŠÉF, ZAPOTECKÝ INDIÁN

Pozorujte svého šéfa či šéfku bez předsudků, jako etnograf. Na koho chce udělat dojem? Čeho se bojí? Jaký styl práce mu vyhovuje? Pochopíte, co po vás skutečně chce a čemu dát prioritu. Když mu pomůžete dostat se tam, kam potřebuje, pravděpodobně vás vezme s sebou. Nastavte si s ním pravidelné individuální schůzky. Jen tak zjistíte, co myslel tou minimalistickou SMS a získáte od něj cenné informace o vašich úkolech a dění ve firmě.

BUĎTE SPOLEHLIVÁ!

Dobrý vztah se šéfem vybudujete pouze tehdy, bude-li vám věřit. Nestíháte něco dodat? Nenechávejte mu to jako překvapení a mějte připravené alternativy.

BUĎTE SAMOSTATNÁ

Získejte hned na začátku co možná nejvíce informací o projektu, na němž máte pracovat. Proč a pro koho je důležitý a jak vypadá úspěch. Pak už postupujte co nejsamostatněji. Snad ani nechtějte vědět, jakými starostmi se musí zabývat váš šéf. Pravděpodobně bude nejspokojenější, když uvidí až plody vaší práce. Čímž ale neříkám, že při prezentaci výsledků nezdůrazníte, jak jste se nad tím nadřela!

BUĎTE PROAKTIVNÍ

Na koho myslíte, že si šéf vzpomene, bude-li se jednat o tom, koho povýšit, poslat na stáž nebo nominovat do talentového programu? Ano, správně. Na toho, kdo o své práci přemýšlí, má vlastní nápady, přichází s inovacemi a přebírá iniciativu.

BUĎTE DIPLOMATKA

Nadechněte se, klidně si ulevte, jak uznáte za vhodné, ale na ten email rozčileného klienta odpovězte až za pár minut, s chladnou hlavou a profesionálně. Většinu vyjednávání vyhrajete, když budete s respektem naslouchat. Emoce vznikají z nedostatku informací. 

Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole